22 Ekim 2017 Pazar

Nazan Bekiroğlu Yerli Yersiz Cümleler Pdf İndir ve Oku

Gündemden düşmek bilmeyen Nazan Bekiroğlu Yerli Yersiz Cümleler eserini pdf indir seçeneklerimizle temin ederek okuyabilirsiniz. Kitap romantik tarzda yazılmış bir eserdir. Anlatımı son derece duru ve akıcıdır. Okurken asla sıkılmanız söz konusu bile olmayacak. Aynı zamanda bazı kelimelerin içerisinde bulunan anlam zenginliğine de tanıklık edeceksiniz. Kısacası severek okuyacağınız bir eser olacağını düşünüyoruz. Nazan Bekiroğlu Yerli Yersiz Cümleler yapıtı ekitap indir ve epub indir alternatiflerimizle sizlerle...
Not: Bu kitabı www.ekitapindir.net adresi üzerinden pdf indir, ekitap indir ve epub indir seçenekleriyle okuyabilirsiniz. Eminiz ki bu yapıtı da keyifle okuyacaksınız.

Yerli Yersiz Cümleler Arka Kapak Yazısı

Bu kitap önce “Yersiz Cümleler” adıyla tasarlandı. Niyetim sağda solda kalmış ve hiç yayınlanmamış onca cümleyi bir araya getirmek, bir bakıma onlardan kurtulmaktı. Fakat cümle bu. Bir kez kapısından girince gazete ve dergilerde kalmış yazıları da taradım. Derken hızımı alamadım, bütün kitaplarımı okudum yayımlandıklarından sonra ilk kez, “Yerli Cümleler”e de el attım. Sonra? Bütün cümleler yerli-yersiz birbirine karıştı. Böylece binlerce cümleyle baş başa kaldım. Hepsini mümkün mertebe temalara ayırarak bir senaryo dâhilince sıralamaya çalıştım. İçlerinde nerede, ne zaman, nasıl yazdığımı bugün gibi hatırladıklarım vardı, avucumun içine mıh gibi çakılmış olanlar. Ve hiç de hatırlamadıklarım. Bana öyle karanlık geldiler ki. Bunları ben mi yazmışım, sahi, ne zaman? Neden yazdığımı unutmuşum çünkü, hiç unutmayacağım sandığım şeyi. Üstelik tahmin etmediğim bir şey daha oldu ve yerinden edilen, bağlamından kopan cümleler yeni manalarla yüklendi, bambaşka tasniflere girdi. Yerinde doğaya ilişkin bir cümle aşk bahsine uygun düştü örneğin, yazıya ait olan insanlığa.Yeni bir okuma, dahası yeni bir yazma.
Sayfa Sayısı : 464
İlk Baskı Yılı : 2017
Sonraki
Sonraki
BENZER YAZILAR

0 yorum: