18 Ekim 2017 Çarşamba

Hermann Hesse Siddhartha Pdf İndir, E-Kitap İndir

Kamuran Şipal tarafından dilimize çevrilen Hermann Hesse Siddhartha eseri pdf indir ve oku seçenekleriyle sizlerle... Bu romanı okumak hem kültürel olarak hem de bireysel olarak sizlere çok değerli şeyler kazandıracaktır. Fakat körü körüne okumaktan söz etmiyoruz. Yapıt duru anlatımıyla sizleri derinden etkileyecektir. Aynı zamanda da toplumsal olarakta çok önemli bilgileri barındırdığını söylemek mümkündür. Eseri keyifle okuyacağınızı düşünüyoruz. İyi okumalar dileriz.
Not: Bu kitabı pdf indir, e kitap indir ve e pub indir seçeneklerimizle online kütüphanelerinize kazandırabilirsiniz. Yapıtı okuduktan sonra fikrinizi yorum olarak bildirmeyi lütfen unutmayınız.

Pdf Tanıtımı

"Genel olarak herkesçe kabullenilmiş Buddha imgesini aşan bir Buddha yaratmak, daha önce eşine rastlanmamış, büyük bir başarıdır. Siddhartha, benim gözümde, Kutsal Kitap'tan kat kat üstün bir ilaçtır..." 20. yüzyılın en büyük romancılarından Henry Miller'a bu sözleri söyleten Siddhartha, 1946 Nobel Edebiyat Ödülü sahibi Alman yazar Hermann Hesse'nin baş­yapıtıdır. I. Dünya Savaşı'nı izleyen yıllarda insanları yaşamlarını yeniden kurmaya çağıran, Doğu gizemciliğini yücelten Siddhartha, kuşaklar boyunca nerdeyse bir "kutsal kitap" gibi okunmuştur. Siddhartha'da Buddha'nın yaşamının ilk yıllarını şiirsel bir üslupla anlatan Hesse, insanın öz benliğini bularak uygarlığın yerleşik biçimlerinden kurtulmaya çalışmasını işler. "Bu kitapta," der, "tüm dinlerde, insanların benimsediği tüm inanış biçimlerinde ortak olan yanı, tüm ulusal ayrımları aşan, tüm ırkların, tüm bireylerin benimseyebileceği şeyi yakalamaya çalıştım."
Sayfa Sayısı: 152
Baskı Yılı: 2016
Sonraki
Sonraki
BENZER YAZILAR

0 yorum: