23 Ekim 2017 Pazartesi

Dostoyevski Karamazov Kardeşler Pdf ve E-Kitap İndir

Uzun süredir dünya gündeminden düşmeyen ve düşmeyecek Fyodor Mihayloviç Dostoyevski Karamazov Kardeşler eseri pdf indir olarak online kütüphanelere kazandırmak üzere hazır hale getirilmiştir. Kitabın dili konusunda çok fazla bir şey söylemek istemiyoruz, öyle ki yazarın edebiyat dünyasındaki saygın yeri asla ama asla tartışılmaz. Onun hayatını araştırarak romanlarını okumanızı öneriyoruz. Çünkü her kelime ve cümlesinde hayran kalacak, derinliği hissedeceksiniz.
Not: Bu kitabı www.ekitapindir.net adresi üzerinden pdf indir, ekitap indir ve epub indir seçenekleriyle okuyabilirsiniz. Eminiz ki bu yapıtı da keyifle okuyacaksınız.

Karamazov Kardeşler Arka Kapak Yazısı

Dostoyevski, yaşamının son yıllarında başyapıtı Karamazov Kardeşler'i tamamladığında, Rus yazınında 'felsefe düzeyinde roman-tragedya denen türün de temelini attığının bilincinde değildi. Dostoyevski'nin yaşam birikiminin tümünü ve sanat gücünün doruğunu içeren bu roman, gerçekte insanı insan yapan ne varsa, onlara adanmış bir destan niteliğini taşır. Yazar, hiçbir romanında "Karamazov Kardeşler"de olduğu denli insan ruhuna inmemiş, insanoğlunu bu denli kesitler biçiminde, içgüdülerinin ve istencinin tüm görünümüyle sergilenmiştir. Bir aileyi konu alan ve bir felaketler zinciri olarak gelişen olay örgüsü, bireysel öğelerin yanı sıra, ondokuzuncu yüzyılın ikinci yarısındaki Rus toplumunu da geçirdiği sarsıntıların tümüyle, dünya edebiyatında bir eşi daha bulunmayan bir sanat aynasından yansıtır.
Sayfa Sayısı: 1025
Baskı Yılı: 2016
Sonraki
Sonraki
BENZER YAZILAR

0 yorum: